اولین رویداد استارتاپ ویکند ورزشی ایران

مرکز کارآفرینی بین‌الملل دانشگاه شمال برگزار می‌کند

0

اولین استارتاپ ویکند ورزشی ایران این فرصت را در اختیار ایده‌پردازان و صاحبان ایده در رشته تحصیلی تربیت بدنی و علوم ورزشی قرار می‌دهد تا ضمن ارائه ایده‌هایشان، از فضا و امکانات رویداد مذکور به منظور تیم‌سازی، دریافت آموزش‌های لازم از سوی مربیان و مدرسان حرفه‌ای و شناخته‌شده کشوری و جذب سرمایه‌گذار با هدف تبدیل ایده به محصول و یا خدمت مورد نظر و ورود به بازار و درآمدزایی بهره‌مند شوند.

با توجه به بالا‌رفتن سرعت تغییرات در زندگی امروز، هر سازمان و سیستمی برای بقای خود نیازمند نوآوری در ارائه کالا و خدمات به مخاطبان و مشتریان است. نوآوری خود معلول پدیده و فرآیند دیگری به نام ایده و ایده‌پردازی است.

ایده‌پرداز با توجه به محیط کار و زندگی خود و همچنین تحلیلی که از شرایط محیطی خود و جامعه دارد، اقدام به شناسایی خلأ‌هایی می‌کند که هر‌کدام می‌توانند فرصت‌ها و تهدیدهای بسیاری را به دنبال داشته باشند.

هنر ایده‌پرداز استفاده از فرصتی است که این خلأ برای او ایجاد می‌کند، ولی شاید هنوز فاصله طولانی بین ایده و تبدیل‌شدن آن به محصول یا خدمت، به منظور ورود به بازار و درآمدزایی وجود داشته باشد.

بزرگ‌ترین دغدغه ایده‌پردازان و صاحبان ایده، یافتن سرمایه‌گذار و توجیه آن به منظور سرمایه‌گذاری در ایده مورد نظر، در کمترین فوت وقت ممکن است، زیرا ایده‌پرداز به نوعی متقبل هزینه فرصت زمان است.

اشتراک‌گذاری ایده‌ها

اولین استارتاپ ویکند ورزشی ایران، رویدادی است که افراد می‌توانند‌ توانمندی‌های خود را در ایده‌پردازی، ارائه و انتقال آن به دیگران و نهایتا اجرایی‌کردن ایده مورد نظر محک بزنند. در مجموع اولین استارتاپ ویکند ورزشی ایران، فضایی است به منظور به اشتراک‌گذاری ایده‌های مبتنی بر تجربیات زندگی ورزشی در موضوعات و حوزه‌های مورد علاقه رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی و نهایتا بررسی، هدایت و حمایت از ایده‌های برتر با هدف تبدیل آن به محصول و یا خدمت مورد نظر و ورود به بازار، اشتغال‌زایی و کسب درآمد مورد انتظار.

از جمله مهم‌ترین اهداف این رویداد می‌توان به ترویج فضای ایده‌پردازی، خلاقیت، نوآوری و ابتکار در حوزه تربیت بدنی و علوم ورزشی، بهره‌مندی از ظرفیت‌های فکری افراد به منظور فائق‌آمدن بر مشکلات و مسائل حوزه ورزش، شناسایی ایده‌ها و ایده‌پردازان برتر، معرفی بهترین فرصت‌های سرمایه‌گذاری، افزایش سطح فناوری و سرمایه‌گذاری و سودآوری، ایجاد ارتباط موثر و شفاف بین ایده‌پردازان ‌و صاحبان صنعت و سرمایه در حوزه ورزش، تجاری‌سازی ایده‌های برتر با اتکا بر قابلیت‌های افراد خلاق در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و دستیابی به توسعه پایدار و توسعه کارآفرینی همراه با اشتغال‌زایی پایدار برای افراد تحصیلکرده در حوزه تربیت بدنی اشاره کرد.

ایده‌پردازی، خلاقیت، نوآوری و ابتکار در حوزه تجهیزات و امکانات ورزشی محورهای رویداد نیز شامل ایده‌پردازی در حوزه‌های تجهیزات آزمایشگاهی علوم ورزشی، تجهیزات توانبخشی، بیومکانیک، مهندسی و فناوری ورزشی، نرم‌افزارهای ورزشی، تغذیه، گردشگری ورزش، محیط زیست و ورزش، رسانه و ورزش و کسب‌و‌کارهای ورزشی است.

لازم به ذکر است ایده‌پردازی، خلاقیت، نوآوری و ابتکار در تمامی گرایش‌ها و موضوعات مرتبط با تربیت بدنی و علوم ورزشی که به طور مشخص در موارد فوق ذکر نشده است‌ نیز قابل ارائه بوده و در دستور کار داوری قرار خواهند گرفت. خاطرنشان می‌شود نخستین استارتاپ ویکند ورزشی ایران در روزهای ۸ الی ۱۰ اسفندماه در مرکز کارآفرینی بین‌المللی دانشگاه شمال واقع در شهر آمل برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.