استارتاپ‌ها در میدان کاروبار

یازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق برگزار می‌شود

0

یازدهمین رویداد نوآوری‌های آموزشی چهارسوق با شعار «هم‌افزایی برای تحول در آموزش» برگزار می‌شود.

رویداد «چهارسوق» یک رویداد اجتماعی مردم‌نهاد و غیرانتفاعی برای فعالان تعلیم و تربیت کشور است که به منظور تجلی حرکت‌های امیدبخش و نوآورانه آموزشی و تربیتی برگزار می‌شود و بر آن است تا زمینه‌ای را برای به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و تجارب فراهم کند. میدان کاروبار یکی از رویدادهای جانبی رویداد چهارسوق است و فرصتی مناسب برای آشنایی با فضای کسب‌وکار، کارآفرینی و استارتاپ‌های حوزه آموزش برشمرده می‌شود.

این رویداد که با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی برگزار خواهد شد، فرصتی است برای علاقه‌مندان تا ایده خود را در ‌یک محیط تخصصی در میان بگذارند. در این رویداد ایده‌ها بررسی می‌شود و پس از بررسی، در صورت مطابقت با شاخص‌های دنیای کسب‌وکار، این فرصت برای علاقه‌مندان فراهم می‌آید تا برای تیم‌سازی و پرورش ایده از همراهی و راهنمایی گروه حرفه‌ای بهره بگیرند.

حوزه آموزش، حوزه به نسبت نوپایی در فضای نوپای استارتاپی کشور است. یکی از مسائل این حوزه ارتباط کم‌رنگ فعالان استارتاپی با فعالان آموزشی است. بخش استارتاپ‌های آموزشی رویداد چهارسوق، با هدف دیده‌شدن فضای استارتاپ‌های آموزشی به‌طور عام و تقویت ارتباط فعالان آموزشی و فعالان استارتاپی برگزار می‌شود.

برنامه‌های میدان کاروبار

میدان کاروبار شامل دو برنامه اصلی است؛ برنامه استندآپ ایده که طی فرآیندی افراد و تیم‌هایی که بالقوه توان راه‌اندازی یک استارتاپ آموزشی را دارند شناسایی و توانمند می‌کند. همچنین دورهمی استارتاپ‌های باسابقه‌تر حوزه آموزش که با هدف تبادل تجربیات و برقراری ارتباطات جدید برگزار می‌شود.

راه‌حل‌های پیشنهادی گاهی یا منجر به تولید محصول می‌شود یا از جنس یک خدمت است و هرکدام که باشد ممکن است این قابلیت را داشته باشد که به یک کسب‌وکار مبدل شود. همه ایده‌ها مهم هستند، شما ممکن است در هر یک از مراحل فوق از چرخه ترسیم‌شده خارج شده باشید.

نگران نباشید و ایده خود را در میان بگذارید. همه ایده‌ها، بررسی می‌شود. صاحبان آنها برای بهبود و تکمیل ایده خود راهنمایی‌ها‌ و فرصت مشارکت در میدان کاروبار را خواهند یافت. با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکان از هر حوزه مفهومی، ایده‌هایی فرصت ارائه خواهند یافت که از جنس، خدمت یا محصول باشد، بتواند به یک مدل کسب‌وکار مبدل شود و مشتریان زیادی داشته باشد.

همچنین به صورت مستقل نسبت به زنجیره کسب‌وکارهای متصل به آموزش‌وپرورش به حیات خود ادامه دهد. گفتنی است این رویداد از سال۹۲ کار خود را آغاز کرده و تاکنون موفق به برگزاری ۱۰ دوره برنامه شده است.

دهمین رویداد چهارسوق در سال ۱۳۹۶ و با حضور نزدیک به ۶۰۰ نفر از سراسر کشور به یک گردهمایی مردمی برای فعالان تعلیم و تربیت کشور تبدیل شد. در ۱۰ نشست گذشته چهارسوق ۷۶ سخنرانی توسط طیف وسیعی از افراد نظیر مدیران ارشد، اساتید دانشگاه، نویسندگان، معلمان روستایی و طراحان نرم‌افزار ارائه شده است. این رویداد در روز ۲۶ بهمن ماه در مرکز آفرینش‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان واقع در تهران برگزار خواهد شد.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.