راهکارهای راه‌اندازی كسب‌و‌كار سبز

0

نخستین کنفرانس «خلق زیر‌ساخت‌های کسب‌و‌کار سبز ضرورت توسعه پایدار» به همت دفتر توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست و با همکاری راهبردی موسسه‌ آوای سبز داربن در تهران برگزار می‌شود. علی‌رغم نوپا بودن تولید محصولات سبز و دوستدار محیط زیست در کشور و به دنبال آن چالش‌هايي مانند نبود ضوابط و استاندارد‌های مربوطه و یا کمبود تسهیلات و بازار مناسب، کماکان برخی ‌تولید‌کنندگان در این زمینه هنوز مشغول به فعالیت هستند. هدف از برگزاری این کنفرانس آماده‌سازی بستری برای بررسی چالش‌های پیش روی کسب‌و‌کار سبز و تسهیل در تولید و توزیع این محصولات اعلام شده و برگزارکنندگان آن امیدوارند برگزاری این گردهمایی با حضور مدیران ده‌ها شرکت تولیدکننده محصولات سازگار با محیط زیست، مسئولان مختلف سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت بهداشت و اتاق بازرگانی ایران سرآغازی برای هموار کردن مسیر تولید و توزیع  محصولات دوستدار محیط زیست باشد.

این همایش شامل دو پنل و دو کارگاه خواهد بود که پنل اول به معرفی تولیدکنندگان حاضر در جلسه و بیان مشکلات تولید و عرضه محصولات سازگار با محیط زیست و  پنل دوم به سخنرانی‌‌ مسئولان ذیربط اختصاص خواهد داشت. موضوع کارگاه‌ها نیز آشنایی با نحوه صدور گواهینامه‌های بین‌المللی و داخلی و اهمیت استراتژیک و بازاریابی در حوزه محصولات سبز است.

سازمان‌های دولتی و خصوصی مرتبط با مبحث کسب‌و‌کار سبز و همچنین انجمن‌ها و تشکل‌های فعال در زمینه حفظ محیط زیست در اين همايش حضور دارند. علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام و دریافت کد ورودی با شماره تلفن 26650599 و یا پست الکترونیکی info@darbon.info  تماس حاصل کنند. نخستین کنفرانس «خلق زیر‌ساخت‌های کسب‌و‌کار سبز ضرورت توسعه پایدار» روز چهارشنبه 8 دی ماه در سالن کنفرانس سازمان محیط زیست پارک پردیسان برگزار می‌شود.

 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.