تُست،نام آشنای رستوران‌هاست

0 132
تست (Toast)یک شرکت نرم‌افزار رستورانی مبتنی بر فضای ابری است که در بوستون ماساچوست واقع شده است. این شرکت یک سیستم مدیریت رستوران و نقطه فروش ارائه می‌دهد که روی سیستم عامل اندروید ساخته شده است. تست در سال 2012 توسط استیو فردت، عمان نارانگ‌ و جاناتان گریم بنیانگذاری شده است. در سال 2016، این استارتاپ 30میلیون دلار بودجه از بسمر ونچر پارتنرز و جی‌وی دریافت کرد. در هزاران رستوران، از کافه‌های کوچک گرفته تا شرکت‌ها در سراسر آمریکا از تست استفاده می‌شود.
سیستم مدیریت رستوران تست روی سیستم عامل اندروید کار می‌کند. بک‌اند را می‌توان از طریق دستگاه همراه یا از طریق مرورگر وب در زمان واقعی مدیریت کرد. سخت‌افزارهای مرتبط عبارتند از: چاپگر گیرنده، صفحه نمایش آشپزخانه و غیره.
بنیانگذاران تست پس از فارغ‌التحصیل شدن از دانشگاه ام‌آی‌تی در ماساچوست در یک شرکت نرم‌افزاری به نام اندکا با یکدیگر آشنا شدند. پس از اینکه اوراکل شرکت اندکا را خریداری کرد، آنها این شرکت را ترک کردند تا شرکت خود را راه‌اندازی کنند. گریم، نارانگ و فردت در ابتدا یک اپلیکیشن مصرف‌کننده برای پرداخت‌های همراه، وفاداری مشتری، تبلیغات‌ و جنبه‌های اجتماعی ساختند که با سیستم‌های پوز رستوران‌ها یکپارچه‌سازی می‌شد.
این شرکت پس از مدتی دریافت که رستوران‌ها به چیزی فراتر نیاز دارند و نیاز آنها فقط این نیست که بتوانند با استفاده از یک تلفن یا تبلت پرداخت‌ها را دریافت کنند. این شرکت وقت خود را صرف یک پلتفرم فناوری رستورانی کامل با راهکارهایی برای پوز، سفارش آنلاین، کارت‌های هدیه، تحلیل و تجزیه و سایر قابلیت‌ها کرد. 2 سال بعد، این شرکت بیش از 1000 مشتری در سراسر آمریکا داشت و تعداد کارمندان آن به بیش از 120 نفر رسید. در این زمان شرکت باید فضای خود را بزرگ‌تر می‌کرد به همین دلیل از یک محیط 7000 فوت مربع در کمبریج به یک محل 40هزار فوت مربعی نقل مکان کرد.
در سال 2013، تست سرمایه‌هایی را از مدیران اجرایی بوستون، اعم از مدیرعامل سابق اندکا که اکنون یکی از اعضای هیات مدیره این شرکت است، دریافت کرد.
در سال 2015، سایتی به نام ماوریک اسم این شرکت را در فهرست بهترین سیستم‌های پوز برای رستوران‌ها قرار داد. یک سال بعد، تست به عنوان یک «بازیکن اصلی در چشم‌انداز فناوری رستوران» شناخته شد.
در اوایل سال 2015، تست اعلام کرد که کریس کومپاراتو مسئول اجرایی ارشد شرکت شده است. کومپاراتو در گذشته معاون ارشد موفقیت مشتریان در اکویا و معاون ارشد راهکارهای مشتریان جهانی در اندکا بوده است. در آگوست سال 2015، تست اعلام کرد که با 1000 مشتری قرارداد دو‌ساله منعقد کرده ‌و همین موجب رشد 550 درصدی این شرکت شد. در نوامبر سال 2015، تست اولین گزارش رستوران خود را منتشر کرد که در آن بازار موجود برای فناوری رستوران و نیز چالش‌های مالکان رستوران‌ها و قابلیت‌های فناورانه ارجح تحلیل شده بودند. در ژانویه سال 2016، تست مبلغی معادل با 30میلیون دلار از سرمایه‌گذاران اصلی خود دریافت کرد. از جمله سرمایه‌گذاران اصلی آنها شرکت آلفابت، منت بنت، ریچ ماینر و غیره هستند. در ماه مه همان سال، انجمن سرمایه خطرپذیر نیوانگلند این شرکت را به عنوان برنده جایزه بهترین استارتاپ سال انتخاب کرد. رسانه‌های معروفی مانند کارد پیمنت آپشن، بیزینس نیوز دیلی، کارت فلو و بتر بیزینس بورو درباره این استارتاپ موفق صحبت کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.