اسنپ روزی1 میلیون درخواست سفر دارد

0 42

  نایب رئیس هیات‌مدیره‌ اسنپ می گوید، این شرکت در حال حاضر بزرگ‌ترین شرکت فعال در بستر اینترنت در خاورمیانه است و روزانه ۱ میلیون درخواست سفر دارد که دست‌کم ۸۰۰ هزار عدد از آنها موفق است.

علاقبند عنوان کرد که در حال حاضر، اسنپ تهران از اوبر در شهرهای بزرگ دیگر جهان مشتریان بیشتری دارد. وی عنوان کرد که برای مثال، سامانه اوبر در شهر لندن روزانه ۴۰ هزار سفر را تجربه می‌کند و «دارا خسروشاهی»، مدیرعامل ایرانی‌تبار و جدید اوبر پس از شنیدن آمار اسنپ در تهران عنوان کرده که امیدوار است امکان فعالیت اوبر در ایران مهیا شود.

علاقبند همچنین آمارهای دیگری را نیز در مورد وضعیت کنونی اسنپ به سورنا ستاری و خبرنگاران ارائه داد. به گفته نایب رئیس هیات مدیره این شرکت، در حال حاضر ۳۰۰ هزار راننده در این سامانه مشغول به کار هستند و اسنپ ۸۵ درصد از سهم بازار سرویس‌های هوشمند را در ایران به خود اختصاص داده است. او گفت که شرکت بعدی پس از اسنپ، «تپ‌سی» با یک دهم سفرهای روزانه اسنپ (۱۰۰ هزار در تهران) است و کارپینو هم موفق به جذب ۵ الی ۶ هزار سفر روزانه در پایتخت ایران می‌شود.

آمار سفرهای روزانه اسنپ به گفته علاقبند در شیراز به ۶۵ هزار سفر و در تبریز به ۱۵ هزار می‌رسد. پس از تهران اما اصفهان بالاترین آمار را به خود اختصاص داده که به ۷۵ هزار سفر روزانه دست یافته است. هر‌چند علاقبند، از محدودیت‌هایی در این شهر خبر می‌دهد که این سامانه را از جذب راننده جدید منع کرده است. مدیران اسنپ قدم بعدی برای این سامانه را سفر اشتراکی بیان کردند؛ هدفی که قرار است کاربران را از مالکیت خودروی شخصی بی‌نیاز کند و باعث کاهش آلودگی هوا در پایتخت شود. همچنین در این جلسه عنوان شد که اسنپ تمایل دارد در یک استارت‌آپ حمل‌و‌نقل بین‌شهری نیز سرمایه‌گذاری کند. ژوبین علاقبند در پاسخ به این پرسش سایت دیجیاتو مبنی بر اینکه تا‌کنون چه راهکارهای امنیتی به سامانه این شرکت افزوده شده‌اند گفت: «در حال حاضر شماره تماس راننده‌ها و مسافران در شهر مشهد برای همدیگر پنهان شده و یک شماره تماس ثابت جایگزین آن شده است. این طرح به‌زودی در تهران نیز اجرا می‌شود. از طرفی پروفایل تمام رانندگان با عکس همراه شده تا کاربران بتوانند تصویر را با شخص مطابقت دهند. آپدیت بعدی اسنپ همراه با سیستم احراز هویت تصویری برای رانندگان خواهد بود که در این حالت آنها باید قبل از شروع به کار یک سلفی از خود بگیرند که با استفاده از هوش مصنوعی هویت راننده را با تصاویری که از او در سامانه ثبت شده، مطابقت می‌دهد.» 

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.