استارت‌آپ‌های کویت در راه رقابت با سیلیکون‌ولی !

0 186

سیلیکون‌ولی به خاطر وجود استارت‌آپ‌هایی مشهور است که کار خود را از صفر آغاز کرده‌اند و اکنون به ابرقدرت‌هایی تبدیل شده‌اند.

آمریکا بیش از ۱۴۰ استارت‌آپ به ارزش بیش از ۱ میلیارد دلار دارد. این مسیر مشهور به سمت موفقیت برای بسیاری از استارت‌آپ‌ها یک رویکرد مناسب برای ورود به بازار بوده است. هر استارت‌آپ در مراحل اولیه به تایید مدل کسب‌و‌کار خود در بازار نیاز دارد. آن استارت‌آپ‌هایی که تمام پول خود را صرف به‌روز نگاه داشتن پلتفرم‌های خود می‌کنند، ساعات بیشماری را روی تقویت قابلیت‌ها و کار روی پلتفرم‌های خود صرف می‌کنند و هنوز نتوانسته‌اند به موفقیت مورد نظر خود دست یابند.

 

نقش تجربه مشتری

 

نقش تجربه مشتری و بازخوردها حیاتی‌تر از میزبانی قابلیت‌ها و توانایی‌ها‌ست. «لین استارت‌آپ» یک رویکرد بر اساس اصل یادگیری آنچه که مشتریان می‌خواهند، است.

استارت‌آپ‌ها در کویت به آهستگی خود را با شیوه‌های جدیدی برای ایجاد پلتفرم‌های آنلاین و اپلیکیشن‌های همراه وفق می‌دهند. ایجاد فناوری مهم است اما برای ساخت محصول مطابق با نیازهای مشتریان به چیزی بیش از فناوری نیاز است.

آشنایی با این شیوه‌های راه‌اندازی با کمترین سرمایه‌گذاری و استفاده کامل از منابع موجود یک محرک اصلی برای داشتن بهترین جایگاه در بازار است.

نمی‌توان نقش مراکز استارت‌آپی و بازیکنان را در این اکوسیستم در تغییر دیدگاه‌ها و افزایش سطح آگاهی نادیده گرفت. یکی از این بازیکنان سیرداب لبز، یک مرکز استارت‌آپی، در کویت است که از طریق برگزاری کارگاه‌ها، رویدادها و برنامه‌های اطلاع‌رسانی به کارآفرینان در منطقه کمک می‌کند. آنها از طریق جامعه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و متخصصان موفق در یک پلتفرم نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

بازیکنانی مانند سیرداب لبز به بالا بردن سطح کلی کارآفرینانی که به دنبال فضای دیجیتالی هستند، کمک می‌کنند. هنوز پیدا‌کردن پلتفرم در یک تیم مناسب در کویت دشوار است. یک استارت‌آپ به تیمی از توسعه‌دهندگان نیاز دارد که بتوانند هم با ایده و هم با اهداف آشنا باشند.

یکی از این تیم‌ها o2onelabs، که در کویت واقع شده است، ایده ایجاد اپلیکیشن‌های بازاری و وب‌سایت‌ها را از طریق روند لین استارت‌آپ در ذهن دارد. آنها سعی دارند تغییرات بزرگی را در شیوه ارائه خدمات فناورانه به استارت‌آپ‌ها ایجاد کنند. آنها خود را در بین بسیاری از شرکت‌ها در فضای خدمات فناوری دیجیتالی یک شرکت خدمات استارت‌آپی می‌دانند. یکی از اصول منحصر‌به‌فرد بودن آنها ایجاد فناوری برای استارت‌آپ‌ها با استفاده از مدل توسعه شکننده بر اساس شیوه لین است. مشتریان استارت‌آپ‌ها هر ماه مبلغی را پرداخت می‌کنند و نوع مناسب تیم‌ را گرد هم جمع می‌کنند.

بازیکنانی مانند سیرداب لبز و o2onelabs اقدامات مناسبی را برای تحول اکوسیستم استارت‌آپ‌ها در کویت به آهستگی خود را با شیوه‌های جدیدی برای ایجاد پلتفرم‌های آنلاین و اپلیکیشن‌های همراه وفق می‌دهند. ایجاد فناوری مهم است اما برای ساخت محصول مطابق با نیازهای مشتریان به چیزی بیش از فناوری نیاز است. انجام می‌دهند. این اقدامات می‌تواند موجب شود که بسیاری از کارآفرینان جوان در کویت از پشتیبانی و دانش لازم برخوردار شوند و پس از آن استارت‌آپ‌ خود را راه‌اندازی کنند.

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.